Dla najmłodszych muzealna noc zacznie się już o godz. 15. Na pełną przygód trasę „Śladami Asiuni", bohaterki najnowszej książki Joanny Papuzińskiej, i spotkanie z autorką zaprasza rodziny z dziećmi od sześciu do dziesięciu lat Muzeum Powstania Warszawskiego. Wskazówki, jak odnaleźć pierwszy z ośmiu punktów wędrówki, gracze otrzymają po rejestracji (e-mail: abosiacka@1944.pl w piątek, 13.05).

Elektronicznie trzeba też zgłosić chęć udziału w grze muzealnej „Mapuche, ludzie Ziemi", przygotowanej dla dorosłych przez Państwowe Muzeum Etnograficzne (e-mail: edukacjadoroslych@ethnomuseum.pl, do piątku, 13.05, do godz. 15). Jej uczestnicy poznają porywającą historię kultury Indian z Chile.

Z kolei do udziału w grze terenowej „Napromieniuj się wiedzą" śladami Marii Skłodowskiej-Curie organizatorzy z portalu InfoPraga zapraszają zarówno starszych, jak i młodszych fanów przygód. W zabawie mogą uczestniczyć zespoły maksymalnie

czteroosobowe, wśród których musi być przynajmniej jedna osoba dorosła. Start o godz. 18 z namiotu informacyjnego na placu Bankowym po rejestracji pod adresem: infopraga@infopraga.com.pl.

A zmęczeni chodzeniem fani gier odpoczną w Domu Spotkań z Historią. Czeka ich tu m.in. mistrzowski pokaz kultowej gry S.T.A.L.K.E.R.