Mimo deszczu i chłodu około 300 osób bawiło się w sobotni wieczór na hucznym otwarciu UFO, które wylądowało na pl. Na Rozdrożu. Kulturalny spodek pojawił się w pełnym wymiarze w kłębach mglistych oparów wydobywających się ze specjalnych rur.

– Super. Mam wrażenie, że ta biała kopuła ufoludków naprawdę osiada w Warszawie – mówiła studentka Edyta Susińska.

Kosmiczny spodek zbudowany z 45 metrów sześciennych desek, 30 kg płyt ze sztucznego tworzywa będzie stał do końca wakacji. Dostępny dla warszawiaków będzie w godz. 8 – 22. – Chcemy być letnim centrum kultury. Na razie mamy dokładny plan atrakcji na lipiec. Każdego dnia będzie się u nas coś ciekawego działo – zapewnia Ewa Rudnicka, koordynatorka projektu.

Jutro o godz. 20 spotkanie poświęcone legendarnym warszawskim reklamom malowanym na ścianach budynków.

W środę w godz. 16 – 22 planowany jest dancing. Imprezę poprowadzi 75-letnia DJ Wika w towarzystwie DJ-a Krawca.

W czwartek o godz. 18 wycieczka rowerowa, która wystartuje sprzed spodka. W piątek o godz. 20 koncert zespołu Fonetyka, wykonującego utwory z tekstami poety Rafała Wojaczka. Weekend zapowiada się handlowo. W sobotę w godz. 12 – 22 Kram w UFO. W ofercie artystyczne stroje, biżuteria, bibeloty. A w niedzielę w godz. 12 – 20 wyprzedaż garażowa dla warszawiaków.

W spodku można napić się zimnej lemoniady, pomoczyć stopy w basenie lub powylegiwać się na leżaku. Turyści mogą w UFO nocować. Do ich dyspozycji jest dziewięć kapsuł. Nocleg w jedno- lub dwuosobowym kosmicznym pokoiku kosztuje 123 zł.

Czytaj życiewarszawy.pl