Zieliński do lutego był szefem biura koordynacji programowej TVP. W lutym zarząd odwołał go z tego stanowiska. Jednak nie odszedł wtedy z firmy. Pozostał w biurze koordynacji programowej.

Teraz - jak donosi branżowy portal wirtualnemedia.pl - nadawca rozwiązał z nim umowę o pracę za porozumieniem stron. Zieliński odejdzie z telewizji z końcem września.

- Właśnie rozpocząłem urlop, który zapewne się przedłuży – powiedział Sławomir Zieliński portalowi.

Zieliński kierował biurem koordynacji programowej od 2003 roku. Wcześniej był m.in. wicedyrektorem TVP Polonia. Za prezesury Roberta Kwiatkowskiego był dyrektorem TVP1. Kierował też "Wiadomościami", "Teleexpressem" oraz "Panoramą". W latach 2007-2009 pracował w TVS jako dyrektor programowy.

Na stanowisku dyrektora biura koordynacji programowej Zielińskiego zastąpiła Joanna Klimek, która przez kilkanaście lat była związana z Telewizją Polsat, a wcześniej też dziennikarką Super FM oraz Radia Eska.

Wirtualne media podają też, że podczas nagłego ubiegłotygodniowego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z posłami tej partii, którzy wchodzą w skład Rady Mediów Narodowych: Joanny Lichockiej, Elżbiety Kruk i Krzysztofa Czabańskiego zaraz po odwołaniu prezesa TVP Jarosława Kurskiego nie tylko został on przywrócony na stanowisko, ale zapadły też inne decyzje. Dotyczyły one zwolnienia właśnie Zielińskiego oraz Stanisława Bortkiewicza, dyrektora biura zarządu TVP.

To niejedyne zmiany u publicznego nadawcy. Zarząd odwołał Marka Walencika ze stanowiska kierownika redakcji „Teleexpressu", a zastąpił go Klaudiusz Pobudzin, który w Telewizji Polskiej pracuje od połowy stycznia, a wcześniej był związany m.in. z Telewizją Trwam.

Ostatnio Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji skrytykowała jego materiał o szczycie NATO w Warszawie i wezwała publicznego nadawcę do przestrzegania przepisów nakazujących rzetelność dziennikarską.

Według Rady Klaudiusz Pobudzin "zignorował fakty historyczne", a zaprezentował wydarzenia w sposób "wybiórczy i jednostronny".

Autopromocja
Już w środę. Tylko w prenumeracie rocznej

Poradnik specjalny: Polski Ład - jak rozliczyć się z fiskusem

Zaprenumeruj