Nagrody wręczono podczas uroczystej gali w siedzibie "Rzeczpospolitej" już po raz 11. Stefan Szczepłek został wyróżniony w kategorii twórca w mediach. Kubę Sufina uznano za najlepszego twórcę mediów.

W środowisku sportowym Stefan Szczepłek zna wszystkich. Jego też znają wszyscy. – To legenda polskiego futbolu. Ma wprost encyklopedyczną wiedzę. Wygrałby każdy teleturniej, a jeśli chodzi o pióro, to należy do ścisłej polskiej czołówki – chwali dziennikarza Michał Listkiewicz, prezes PZPN, i dodaje: – Był ulubieńcem Kazimierza Górskiego, który nie był zbyt wylewny. Nazwał go Białym Pele, gdy Stefan popisywał się na treningu kadry piłkarską żonglerką.Nasz redakcyjny kolega cieszy się opinią osoby niezwykle przyzwoitej, niewchodzącej w żadne koterie ani układy. – Nie znam nikogo, kto by go nie lubił, ale Stefan potrafi też przywalić, gdy ktoś na to zasługuje. Poczułem to na własnej skórze – śmieje się Listkiewicz.

Drugi laureat Kuba Sufin przed ponad rokiem dostał zadanie zbudowania strony internetowej tvn24.pl i odniósł sukces. Udało mu się stworzyć portal informacyjny uważany za jeden z najciekawszych i najbardziej przyjaznych użytkownikom. – TVN wprowadził nową jakość do polskiego Internetu, jeżeli chodzi o portal newsowy stworzony przez stację telewizyjną, i internauci to docenili – mówi Krzysztof Urbanowicz, prezes firmy Mediapolis, twórca blogu Media Cafe Polska.

Sam Sufin powtarza: "Chcę, by dziennikarzom chciało się chcieć", i podkreśla, że sukces każdego medialnego przedsięwzięcia zależy od ludzi – jego twórców.

Dziesięciu kandydatów do nagrody kapituła wyłoniła spośród kilkudziesięciu zgłoszeń. Oprócz laureatów nominowani zostali: Krzysztof Czabański, prezes Polskiego Radia, ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego", Dominik Libicki, prezes spółki Cyfrowy Polsat, i szef PAP Piotr Skwieciński oraz dziennikarze: Jan Pospieszalski, prowadzący program "Warto rozmawiać", Maciej Rybiński, felietonista "Faktu", Bronisław Wildstein, publicysta "Rzeczpospolitej", i Piotr Zaremba, analityk polityczny "Dziennika".

 

 

 

 

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM