Dominik Zdort pisze w "Rzeczpospolitej" ([link=http://www.rp.pl/artykul/2,492295_Wilcze_apetyty_Platformy__.html" "target=_blank]"Wilcze apetyty Platformy"[/link]): Wybory prezydenckie za tydzień, a Bronisław Komorowski, premier i ich koledzy błyskawicznie, choć nie było ku temu powodu, forsowali w ostatnich dniach Marka Belkę na szefa NBP, w czwartek Sejm powołał kandydatkę PO na rzecznika praw obywatelskich, PO przejmuje też Krajową Radę Radiofonii i Telewizji...

W tym tumulcie prawie nie zauważono jeszcze jednego politycznego desantu: Sejm wybrał czterech posłów do Krajowej Rady Prokuratury, dwóch z PO, i po jednym z Lewicy i PSL. Nie pomogły uwagi posłów PiS, by wybrać po jednym z każdego klubu. Tak oto rodzi się nam reprezentacja Nowej Prokuratury.

Być może tę gorączkę swoistego zbieractwa państwowych urzędów rozjaśni artykuł "Dziennika Gazety Prawnej": "W sztabie wyborczym kandydata PO temperatura wyższa jest od tej za oknem. To skutek wyników sondaży, które partia zamawia na własne potrzeby. Ostatnie są wyjątkowo niepokojące, jak ustaliła gazeta, z sondaży wynika, że różnica między Komorowskim a Kaczyńskim to już zaledwie 4 procent. Dlaczego tak się dzieje? Marszałek popełnia gafę za gafą. Nie ma jasno sprecyzowanej strategii kampanii. A wszystko to przez słabe, wewnętrznie skłócone jego zaplecze". ("[link=http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/427795,chaos_rzadzi_druzyna_komorowskiego.html" "target=_blank]Chaos rządzi drużyną Komorowskiego[/link]")

Jaśniejszym punktem tego dnia był wybór [link=http://biznes.onet.pl/znajomy_jennifer_lopez_na_czele_nbp,18490,3239730,1,news-detal" "target=_blank]"Znajomego Jennifer Lopez"[/link], jak napisał portal Onet (Biznes), na prezesa NBP. Kim jest prof. Marek Belka? "Wywodzi się ze środowiska lewicowego, w okresie PRL działał w PZPR, później związany był z SLD (formalnie w l. 1999-2005). Karierę w administracji rozpoczął w 1990 r. jako doradca w ministerstwie finansów. Były premier, dwukrotny minister finansów oraz doradca ekonomiczny prezydenta Kwaśniewskiego. Obecnie jeden z najbardziej znanych na świecie polskich ekonomistów. Polakom znany jest jednak przede wszystkim z podatku, który nałożył na nasze oszczędności oraz ze znajomości z Jennifer Lopez" - podaje portal.

A co z tą Jennifer Lopez?

Zdaje się, że Belka zna ją tak samo dobrze jak ja (Marek Domagalski). Chodzi o to, że w 2005 r. zelektryzował media niebanalną wypowiedzią podczas przesłuchania przez komisję śledczą w sprawie prywatyzacji PZU, gdy na pytanie, czy zna szefa Eureko Joao Talone, Belka odpowiedział, że zna również Jennifer Lopez, "tylko w innym charakterze".

Widać teraz, że ta znajomość mu nie zaszkodziła.

[ramka][link=http://blog.rp.pl/blog/2010/06/11/jennifer-lopez-nikomu-nie-zaszkodzi/" "target=_blank]Skomentuj[/link] [/ramka]