O sprawie jako pierwszy poinformował portal Iktomaracje.pl. Zgodnie z wyrokiem warszawskiego sądu rejonowego, funkcjonariusz otrzymał karę półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Ponadto nie będzie mógł wykonywać zawodu policjanta przez 8 lat.

W styczniu sąd odrzucił wniosek o umorzenie sprawy, który złożyła prokuratura rejonowa Warszawa-Śródmieście. chciała ona, by podejrzany zapłacił jedynie 500 zł na cel społeczny. Swój wniosek prokuratura uzasadniała dobrą opinią na temat policjanta oraz zdenerwowaniem, które miało usprawiedliwić pobicie jednego z uczestników Marszu.

Do zdarzenia doszło 11 listopada 2011 roku podczas Marszu Niepodległości. Oskarżony policjant najpierw użył gazu, a następnie kopał po głowie demonstranta, który nie wykazywał żadnych agresywnych zachowań ani nie stawiał oporu. Agresywnego funkcjonariusza, który w momencie zdarzenia nie miał na sobie munduru policjanta, odciągnęli dopiero jego koledzy. Cała sytuacja została nagrana przez świadków i upubliczniona w internecie.

Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz nagranie, na którym widać jak policjant kopie uczestnika Marszu Niepodległości