Tadeusz Rydzyk o pedofilii: A kto nie ma pokus?

Nie dajmy się. To że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże - wezwał Tadeusz Rydzyk podczas rocznicowej mszy zorganizowanej w 29. urodziny Radia Maryja.

Aktualizacja: 07.12.2020 06:20 Publikacja: 06.12.2020 16:08

O. Tadeusz Rydzyk

O. Tadeusz Rydzyk

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Redemptorysta, który przemawiał do wiernych podczas rocznicowych uroczystości, mówił m.in. o biskupie Edwardzie Janiaku.

Podejrzany o tuszowanie pedofilii hierarcha złożył niedawno rezygnację, przyjętą przez papieża Franciszka.

Rydzyk skomentował m.in. dokumenty na temat pedofilii w Kościele, które ostatnio pojawiły się w mediach. Nazwał je "filmidłami".

- Katolicy niemądrzy i słabi powtarzają. Będą odpowiedzialni za to kamienowanie słowami. A teraz zwłaszcza te filmy, te filmidła. Jeszcze niektórzy to nazywają "dokument" - mówił.

Ocenił, że wspomniane materiały są zmanipulowane, a "kościół nie powinien się bać, tylko upominać się o sprawiedliwość".

- Zwróćmy uwagę na to, co mówią, i nie dajmy się. Nie dajmy się. I w Kościele się nie dajmy. To że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże - wezwał hierarcha.

Redemptorysta, który przemawiał do wiernych podczas rocznicowych uroczystości, mówił m.in. o biskupie Edwardzie Janiaku.

Podejrzany o tuszowanie pedofilii hierarcha złożył niedawno rezygnację, przyjętą przez papieża Franciszka.

2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Kościół
Rodzina Ulmów. Pierwsza taka beatyfikacja w historii
Materiał Promocyjny
Zwinny, wyrazisty i dynamiczny. SUV, który bryluje na europejskich salonach
Kościół
Rodzina Ulmów błogosławiona. To pierwsza taka beatyfikacja w historii
Kościół
Episkopat: Aborcja z powodu zaburzeń psychicznych matki - niedopuszczalna
Kościół
Papież mianował nowego nuncjusza w Polsce. Wcześniej był on nuncjuszem w Nigerii
Materiał Promocyjny
THE FUTURE OF FINANCE
Kościół
Tylko w "Rzeczpospolitej": Zaktualizowana lista księży podejrzanych i skazanych za przestępstwa seksualne w czasach PRL
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej