Reklama
Rozwiń
Reklama

Doradca ukraińskiego ministra obrony: Dziś powinniśmy odzyskać Chersoń

Wysoki rangą urzędnik z Pentagonu stwierdził w piątek, że Rosjanie stracili całkowitą kontrolę nad Chersoniem, a o miasto toczą się walki. Przedstawiciel ukraińskiej administracji stwierdził dzień później, że siły tego kraju powinny dziś odbić miasto.

Publikacja: 26.03.2022 10:57

Doradca ukraińskiego ministra obrony: Dziś powinniśmy odzyskać Chersoń

Foto: ANATOLII STEPANOV / AFP

qm

Markijan Łubkiwski, doradca ministra obrony w sobotę w programie BBC Radio 4 Today wyraził sceptycyzm wobec twierdzeń Kremla dotyczących postępów inwazji, ale przyznał, że rosyjskie siły wydają się teraz koncentrować na wschodzie Ukrainy. - Ale jesteśmy gotowi na wszelkiego rodzaju ataki w różnych miejscach Ukrainy - zaznaczył.

Łubkiwski powiedział również, że wierzy, iż ukraińskie wojska mogą w sobotę odbić Chersoń, pierwsze duże miasto, nad którym kontrolę przejęli okupanci. - Wierzę, że dziś miasto będzie w pełni pod kontrolą ukraińskich sił zbrojnych - mówił 

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Konflikty zbrojne
Komitet ONZ: Codzienne narzucanie izraelskiej polityki Palestynie „może być równoznaczne z torturami”
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Konflikty zbrojne
Delegacja Ukrainy leci do USA na rozmowy ws. planu pokojowego
Konflikty zbrojne
Czechy wstrzymują się z zakupem rakiet dla Ukrainy. W tle afera korupcyjna
Konflikty zbrojne
Starcie w Bajt Dżinn. Izrael mówi o „zasadzce”
Konflikty zbrojne
Jaka jest sytuacja na froncie? Władimir Putin znów kłamie o swych zwycięstwach
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama