Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 08.04.2020 16:29 Publikacja: 08.04.2020 15:27
Foto: AFP
Nowe regulacje pozwalają rządowi blokować przejęcia jeśli tylko uzna, że mogą one "wywołać potencjalne problemy" na niemieckim rynku. W praktyce będzie on mógł więc nie dopuścić do transakcji, która z jakiegoś powodu mu się nie spodoba. Regulacje te będą dotyczyły m.in. producentów sprzętu medycznego i odzieży ochronnej, a także spółek energetycznych i z sektora cyfrowego.
– Wprowadzimy te zasady, tak by chronić naszą infrastrukturę krytyczną bardziej niż wcześniej – stwierdził Peter Altmaier, minister gospodarki. Dodał, że władze obecnie przyglądają się próbie przejęcia jednej z niemieckich spółek medycznych.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Fake newsy to jedno z największych wyzwań XXI wieku. Zjawisko nasiliło się w pandemii i po wybuchu wojny w Ukrai...
Dotychczasowy model był oparty na relatywnie taniej, ale dobrze wykształconej sile roboczej i niskich cenach akt...
"Jeśli spółka jest dobrze zarządzana, ma pomysł i skutecznie go realizuje – nie muszę tylko dla zasady wymieniać...
Polska może od stycznia wzbogacić się o 24 park narodowy, bo wyczekiwany projekt ustawy o Parku Narodowym Doliny...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Niemiecki kanclerz Friedrich Merz oświadczył podczas wystąpienia w Osnabrücku, że mierzenie się z wyzwaniami gos...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas