Demonstracje przeciwko umowom o wolnym handlu między UE a USA i Kanadą

Wielkie demonstracje przeciwko planowanym porozumieniom UE o wolnym handlu z USA i Kanadą odbyły się w sobotę w miastach europejskich.

Aktualizacja: 17.09.2016 19:28 Publikacja: 17.09.2016 18:47

Demonstracje przeciwko umowom o wolnym handlu między UE a USA i Kanadą

Foto: Bloomberg

Przeciwnicy porozumienia z USA (TTIP) i z Kanadą (CETA) obawiają się, że w wyniku tych umów dojdzie do osłabienia standardów bezpieczeństwa w różnych dziedzinach. Twierdzą, że zagrożone może być m.in. bezpieczeństwo żywności, ochrona środowiska, standardy bezpieczeństwa pracy.

Unijna komisarz ds. handlu Cecilia Malmstroem w wypowiedzi dla niemieckiej gazety "Bild" broniła planowanych umów, a ich oponentom zarzuciła rozmyślne podgrzewanie atmosfery przez rozpowszechnianie "opowieści grozy i kłamstw".

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Gospodarka
Niskie podatki, tanie kredyty i więcej mieszkań. Kandydaci na prezydenta obiecują
Gospodarka
Co proponują kandydaci na prezydenta dla gospodarki i na czyj koszt? Szybki przegląd
Materiał Promocyjny
Polska gospodarka na turboobrotach: PARP rozdysponuje miliardy na rozwój firm
Gospodarka
Unia uderza w tankowce i sojuszników Rosji. 200 jednostek na czarnej liście
Gospodarka
FOR: Na stosunek do prywatyzacji duży wpływ ma to, jak o niej mówimy