Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 22.08.2016 17:58 Publikacja: 22.08.2016 17:16
Foto: Bloomberg
Władze St. Petersburga podjęły decyzję, by pieniądze na stadion Zenit-Arena uzyskać poprzez zmniejszenie wydatków na budowę i remonty szkół, przedszkoli, szpitali i innych obiektów socjalnych, dowiedział się portal Delfi.
Decyzja została opublikowana na stronie miasta. Wydatki na szkoły zostaną obcięte ponad dwukrotnie. W najbardziej drastycznych wypadkach o inwestycjach oświatowych w ogóle nie może być mowy. Miasto zmniejszyło np. finansowanie budowy jednego z przedszkoli do 10 proc. W sumie szkolnictwo dostanie w tym roku mniej o 505 mln rubli (30,1 mln zł), przedszkola o 3013 mln rubli; służba zdrowia - o 925 mln rubli.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Ukraińskie władze oszacowały, że kolejny rok wojny z Rosją będzie kosztował co najmniej 120 mld dolarów. Połowę...
Lider grupy rockowej „Chemia", wysoki menedżer w PKO BP, prezes PKP Cargo, przewodniczący rady nadzorczej LOT, s...
Nowe Ministerstwo Energii anonsowano jako „super resort” obok innego resortu: gospodarki i finansów. Jednak bez...
Prezydent USA Donald Trump ogłosił zawarcie „ogromnej” umowy handlowej z Japonią. Ta wiadomość sprawiła, że mocn...
Dążymy do anarchii w globalnych regułach gry w handlu zagranicznym – komentuje Beata Javorcik, główna ekonomistk...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas