To element realizacji "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju", która przewiduje integrację polskich instytucji rozwojowych poprzez stworzenie silnego centrum kompetencyjnego oraz wzmocnienie ich zdolności finansowania projektów kluczowych dla polskiej gospodarki.

- Nie ma innowacyjnej gospodarki bez innowacyjnych instytucji rozwoju - mówił podczas środowej prezentacji grupy PFR Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Jak tłumaczył, dziś w bardzo wymierny sposób rząd pokazuje, że koordynacja i efektywność instrumentów polityki rozwojowej na poziomie państwa jest nie tylko oczekiwana, ale możliwa i realizowana.

- Skończyliśmy z epoką bylejakości i egoizmów w ramach wielu różnych instytucji rozwojowych. Stawiamy na wysoką jakość oraz uporządkowany ich nadzór pod skrzydłami PFR. Na całą naszą aktywność patrzymy od strony odbiorców: polskiego małego i dużego biznesu, inwestorów krajowych i zagranicznych oraz jednostek samorządu terytorialnego - podkreśla Morawiecki.