Wzrosty w Warszawie korespondują z pozytywnymi nastrojami na pozostałych rynkach akcji. Kupujący są jednak bardziej aktywni na zachodnioeuropejskich parkietach. Jednocześnie nieco w tyle zostały rynki naszego regionu, choć i tam przeważa kolor zielony. Humory poprawiły inwestorom mocne wzrosty na chińskiej giełdzie, gdzie z początkiem tego tygodnia główne indeksy wystrzeliły o ponad 4 proc.

W Warszawie uwaga kupujących skierowana jest głównie na największe spółki wchodzące w skład WIG20. Motorem porannych zwyżek są drożejące walory KGHM, wspierane wyraźnie rosnącymi cenami miedzi na światowych rynkach. Kupujący uaktywnili się też na papierach spółek energetycznych, które w komplecie są notowane na solidnych plusach. Z pozytywnych nastrojów nie skorzystały akcje spółek banków i PZU, których inwestorzy chętnie się pozbywają.

Mieszane nastroje panują w segmencie małych i średnich spółek. W poniedziałkowy poranek na szerokim proporcja taniejących walorów proporcja akcji drożejących i taniejących na rynku wynosiła w przybliżeniu 1:1.