Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 14.01.2020 08:16 Publikacja: 14.01.2020 08:14
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Początek tego tygodnia na warszawskiej giełdzie okazał się udany. W poniedziałek od samego startu notowań do czynienia mieliśmy z przewagą kupujących. Co ważne w ciągu dnia nie opadli oni z sił, a wręcz przeciwnie: zwiększali swoją przewagę. Efektem tego okazał się wzrost indeksu WIG20 o 1,2 proc. Dzięki temu do okrągłego poziomu 2200 pkt brakuje mu już tylko 6 pkt. Czy dzisiaj poziom ten zostanie sforsowany?
W pierwszych minutach handlu ciężko pokusić się o odpowiedź na to pytanie, gdyż na rynku mamy niezdecydowanie. WIG20 zaczął dzień nieznacznie pod kreską i na chwilę obecną właściwie każdy scenariusz jest możliwy. Czekamy więc na rozwój wydarzeń.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Odwrót inwestorów od europejskich rynków akcji szczególnie mocno odczuli posiadacze krajowych walorów.
Mimo przeceny z początku dnia, indeksy z GPW były w stanie wybronić się przed spadkami. WIG20 zakończył ostatecz...
Inwestorzy ucieszyli się z tego, że szef Fedu zasugerował wrześniowe cięcie stóp procentowych, więc indeks Dow J...
Do łask wróciły m. in. akcje banków, które najmocniej ucierpiały w wyniku piątkowej wyprzedaży, ale to nie one c...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Nie minęły trzy tygodnie od kiedy minister finansów zachęcał do inwestycji w polskie akcje nęcąc OKI, a już na i...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas