Nikhil Rathi, prezes londyńskiej giełdy, zasugerował, że blockchain może znaleźć zastosowanie na brytyjskim rynku akcji. Podczas wywiadu dla CNBC, Rathi powiedział, że blockchain może mieć zastosowanie w procesie emisji akcji. Prezes LSE dodał również, że giełda zauważyła wiele ciekawych pomysł, które podpatrzyła u konkurencji i niektóre rozwiązania mogą zostać zaimplementowane na rynek.

Przykładowo, szwajcarska giełda SIX planuje uruchomić platformę opartą na blockchainie, aby przyspieszyć proces handlu. Z kolei gibraltarska Giełda Papierów Wartościowych wprowadziła cyfrowe wersje papierów wartościowych, takich jak obligacje korporacyjne.

LSE zainwestował niedawno w firmę typu fintech – Nivaura, która twierdzi, że wyemitowała pierwszą na świecie zautomatyzowaną obligację denominowaną w kryptowalucie. Londyńska giełda twierdzi, że testowała emitowanie, dopuszczanie i handel akcjami z Nivaurą w specjalnie do tego stworzonym środowisku testowym. Nie poinformowano jednak, czy testy te zostaną ostatecznie wdrożone w rzeczywistym środowisku rynkowym.

Wiele firm finansowych stwierdziło, że dostrzega duże korzyści dla branży dzięki technologii blockchain, ale dystansuje się od kryptowalut. JP Morgan informował jednak, że wyemituje swój własny token powiązany z dolarem, inaczej zwany stablecoin, który znajdzie zastosowanie w systemie płatności.