Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 24.06.2019 09:28 Publikacja: 24.06.2019 09:26
Foto: Bloomberg
Poprzedni tydzień na GPW był nieco krótszy niż zazwyczaj, bowiem warszawska giełda była zamknięta w czwartek. Z pozostałych sesji najlepiej WIG20 prezentował się we wtorek, kiedy to urósł o 2,13 proc. Tego dnia, w związku ze słowami przedstawicieli EBC na temat możliwych obniżek stóp procentowych, rosły niemal wszystkie europejskie giełdy. Poniedziałek w nowym tygodniu rozpoczyna się od dość pozytywnego otwarcia GPW. WIG20 zyskuje ponad 10 pkt, co oznacza wzrost o około 0,5 proc. Indeks blue chips znajduje się w ciekawym miejscu. Gdyby udało się zakończyć dzień powyżej poziomu zamknięcia z wtorku sprzed tygodnia, oznaczałoby to spore szanse na kontynuację zwyżek z zasięgiem do około 2360 pkt. W okolicy tych poziomów z kolei WIG20 znajdował się niemal przez cały kwiecień.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Co prawda WIG20 zakończył piątkową sesję na minusie, ale cały tydzień i tak można zapisać do udanych. Prawdziwe...
Po rewelacyjnym pod względem stóp zwrotu I półroczu warszawskiej giełdy eksperci pozostają umiarkowanymi optymis...
Indeks polskich dużych spółek wreszcie wybił się z dziesięciotygodniowej konsolidacji i finiszował na najwyższym...
Platforma e-commerce Allegro zamknęła swoją debiutancką emisję obligacji z dużym sukcesem.
Po nieudanej wtorkowej próbie utrzymania nowego szczytu hossy przez WIG w środę zapał inwestorów do zakupów kraj...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas