Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Aktualizacja: 12.08.2015 16:02 Publikacja: 12.08.2015 15:34
Foto: Bloomberg
Zgodnie z ujawnionymi przez sąd federalny informacjami zarzuty przedstawiono 32 maklerom giełdowym i hakerom, z których co najmniej kilku przebywa na terenie Ukrainy. Cyfrowym włamywaczom udało się spenetrować informacyjne sieci online Marketwired, PR Newswire Association oraz Business Wire, które otrzymują z wyprzedzeniem przeznaczone do upublicznienia informacje dotyczące wyników finansowych spółek, planowanych fuzji, zawieranych umów i innych kluczowych wydarzeń dla korporacji.
Według władz, hakerzy wykradli w sumie około 150 tysięcy nieupublicznionych komunikatów kilkudziesięciu firm, wśród których znalazły się m.in: Caterpillar, Edward Lifesciences, czy Panera Bread. Pozwalało to na opracowanie "listy zakupów" spółek, których akcje będą zwyżkować lub spadać i odpowiednie zagranie na giełdzie. Instrukcje umieszczane na prywatnych serwerach zlokalizowanych poza USA udostępniano grupie zainteresowanych graczy giełdowych.
Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Treści, którym możesz zaufać.
Krajowe indeksy akcji po dwóch godzinach od startu wtorkowej sesji zamykają europejską tabelę. Spadki sięgają po...
Wzrost napięć na linii USA-Chiny sprawił, że na warszawskiej giełdzie stroną aktywniejszą byli sprzedający. Dzię...
Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet” rusza z nowym wskaźnikiem rynkowym. Będzie on pokazywał nastawienie anality...
Po panice z piątkowego wieczoru, w poniedziałek przyszło uspokojenie na światowych rynkach akcji. Inwestorzy lic...
Po krótkotrwałej panice z piątkowego wieczoru, w poniedziałek na giełdy przyszło uspokojenie. Powszechnie uwierz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas