Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 15.07.2025 02:16 Publikacja: 07.05.2025 13:37
Foto: Bloomberg
Pierwsza część dzisiejszej sesji kończy się umocnieniem głównych indeksów GPW. WIG20 chwilami zyskiwał 1,2 proc., ale na półmetku sesji jest tylko 0,7 proc. nad kreską. Popyt ugrzązł w okolicach 2750 pkt, tylko częściowo odrabiając straty z wtorku.
Dziś RPP ogłosi decyzję w sprawie stóp procentowych. Rynek oczekuje cięcia o 50 pkt baz. Uwaga skupia się zatem oczywiście na bankach, aczkolwiek największe obroty na półmetku notują walory Orlenu i KGHM. Liderem dużych spółek jest CCC, a za nim plasują się Allegro i PGE. Na samym dole znajdziemy PZU i mBank. WIG-banki zyskuje 0,8 proc.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Indeks giełdy moskiewskiej gwałtownie podskoczył w górę po oświadczeniu prezydenta USA na temat Rosji. Zamiast „...
Indeks dużych spółek na otwarciu sesji sięgnął nowych rocznych szczytów, ale popyt raczej nie idzie za ciosem.
"Unowocześnienie" indeksów, wyższe stopy zwrotu, przyciągnięcie nowych inwestorów czy też promocja polskiej gieł...
Prezydent USA Donald Trump ujawnił listy do kilkunastu państw zapowiadające, z jakimi cłami muszą się one zmierz...
Poniedziałek na GPW stał pod znakiem niewielkiej zmienności. Inwestorzy patrzą przede wszystkim na Stany Zjednoc...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas