Aktualizacja: 02.01.2016 12:04 Publikacja: 02.01.2016 12:04
Foto: Bloomberg
Akcje Apple zakończyły 2015 r. spadkiem o 4,64 proc. w ujęciu rocznym. Inwestorzy za jeden walor płacili na ostatniej sesji 105.26 dol. Poprzedni ujemny rok koncern zanotował w 2008 r.
W minionym roku akcje amerykańskiego koncerny zafundowały inwestorom roller-coaster. W lutym 2015 r. walory firmy notowane były najwyżej w historii i kosztowały 133 dol. W tym samym miesiącu Apple dołączył do firm notowanych w ramach indeksu Dow Jones Industrial Average zastępując AT&T. 28 kwietnia 2015 r. kosztowały w czasie sesji nawet 134,54 dol.
Krajowy rynek wykazuje oznaki nadchodzącego przesilenia po poniedziałkowym ataku na 2900 pkt.
Debiutantów nie brakuje, ale byłoby ich dużo więcej, gdyby sytuacja geopolityczna się uspokoiła.
Na fali niesłabnącego popytu w pierwszej fazie poniedziałkowego handlu krajowe indeksy zostały wyniesione na now...
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas