W środę na warszawskim parkiecie niewielką przewagi miały byki. Szeroki WIG zakończył dzień 0,15 proc. nad kreską. Indeks blue chips wzrósł natomiast o 0,43 proc. Gorzej radziły sobie akcje małych i średnich spółek. mWIG40 i sWIG80 zakończyły dzień na minusie. Czego możemy spodziewać się podczas dzisiejszych notowań?

Początek sesji to wyraźna przewaga popytu. W pierwszych minutach handlu WIG20 i WIG rosną po około 1 proc. Również na Zachodzie większą determinacje wykazują kupujący.

Z grona największych spółek warto zwrócić uwagę na KGHM i mBank, których akcje wyraźnie drożeją. Wczoraj późnym wieczorem rada nadzorcza miedziowego giganta wybrała nowego prezesa, którym został Krzysztof Skóra. Na stanowisku zastąpił Herberta Wirtha, który na czele lubińskiej spółki stał od 2009 r. Odwołanych zostało również trzech wiceprezesów. Ze stanowiskiem pożegnał się Jarosław Romanowski, Marcin Chmielewski i Jacek Kardela. Z dotychczasowego zarządu pozostał jedynie Mirosław Laskowski. Na starcie sesji akcje KGHM drożały o ponad 2 proc. mBank podał z kolei wyniki. Kredytodawca w IV kwartale miał 309,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 308,62 mln zł zysku w analogicznym okresie 2014 r. Również w całym roku bank poprawił wyniki. Zarobił bowiem 1,31 mld zł wobec 1,29 mld zł w 2014 r. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na opublikowane dane. Akcje banku chwilę po godz. 9 drożały o 2 proc. Na początku notowań akcje wszystkich największych warszawskich spółek święciły na zielono.

W dzisiejszym kalendarzu makroekonomicznym próżno szukać publikacji, które dałyby istotny impuls którejś ze stron rynku.

W czwartek rano na rynku walutowym obserwujemy niewielkie umocnienie złotego względem głównych walut. Euro wyceniane jest na 4,41 zł natomiast dolar kosztuje 3,98 zł.