Z początkiem nowego tygodnia inwestorzy handlujący w Warszawie nieco ochłonęli po emocjonującej końcówce poprzedniego tygodnia, gdy rynkami zawładnęły obawy związane z sytuacją Deutsche Banku, co stworzyło krajowym indeksom dogodne warunki do odrobienia strat. WIG20 finiszował 1 proc. na plusie, a WIG poszedł w górę o 0,85 proc. Popyt wspierały optymistyczne nastroje panujące na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie inwestorzy ochoczo ruszyli do odkupywania akcji, solidnie przecenionych w trakcie poprzednich sesji. Kupujący mieli zdecydowanie więcej do powiedzenia zarówno na zachodnioeuropejskich parkietach, jak i rynkach z naszego regionu, co przełożyło się na całkiem solidne wzrosty indeksów. Motorem odbicie były w dużej mierze mocno drożejące akcje banków, odrabiające straty po piątkowej przecenie. W tym gronie brylował Deutsche Bank, który tym razem zyskiwał nawet o ponad 7 proc., czemu sprzyjał m. in. spadek kosztów CDS-ów, czyli papierów ubezpieczających jego dług. Wyraźnie drożały także akcje innych czołowych europejskich banków. Do rajdu indeksów przyłączyli się także amerykańscy inwestorzy, którzy od zakupów rozpoczęli poniedziałkową sesję za oceanem.

W Warszawie beneficjentami poprawy nastrojów byli m.in. posiadacze akcji największych firm z WIG20. Na celowniku kupujących znalazły się walory Aliora i CD Projektu, które drożejąc o odpowiednio o 4,7 i 3,1 proc. zanotowały najbardziej efektowne odbicie w indeksie. Do zwyżek podłączyły się również papiery największych banków PKO BP i Pekao, z powodzeniem odrabiając większą część piątkowych strat. Do łask wróciły także akcje PKN Orlen i KGHM, które po trzech spadkowych sesjach z rzędu w końcu zakończyły notowania na plusach. Z poprawy nastrojów nie skorzystały natomiast PGE, Orange i Grupa Kęty, kończąc sesję po kreską.

Pozytywne nastroje przeważały w segmencie spółek o mniejszej kapitalizacji, gdzie w przewadze były drożejące papiery. Zwyżkom przewodził Tim, którego kurs poszybował w górę o ponad 28 proc. w reakcji na zamiar ogłoszenia wezwania przez niemieckiego giganta.