Indeks szerokiego rynku wzrósł w piątek o 3,9 proc., głównie dzięki bardzo dobrej dyspozycji spółek z WIG20. Indeks grupujący największe firmy podskoczył o 4,4 proc., podczas gdy mWIG40 i sWIG80 wzrosły o odpowiednio 3,7 proc. i 1,9 proc. Obroty sięgnęły 1,2 mld zł.

Wśród największych spółek inwestorzy najchętniej kupowali akcje tych działających w branży odzieżowej. Liderami wzrostów było CCC którego notowania podskoczyły o 10,7 proc. Dobrze prezentował się też wydobywca węgla koksowego JSW. Spółka zakończyła dzień 7,9 proc. wzrostem. Co warto dodać, każda z firm indeksu WIG20 zakończyła sesję na plusie.

Na czele rosnących spółek indeksu mWIG40 stał Alior Bank, którego notowania wzrosły o 8,7 proc. Do gustu kupującym przypadły także rosnące o 5,2 proc. walory AmRestu, który po I kw. pokazał skromny zysk netto. Firma podtrzymała również prognozy 10 proc. skoku przychodów w tym roku.

W indeksie sWIG80 o 11,8 proc. i 10,4 proc. drożały odpowiednio walory Wieltonu i Cognora. Zarząd drugiej z wymienionych spółek zarekomendował dywidendę. O 6 proc. wzrosły też walory działającego w branży OZE Onde.

Wśród branżowych indeksów zdecydowanym liderem okazał się WIG-odzież, którego kurs podskoczył o 7,3 proc. Solidne wzrosty widoczne były także na wykresie kursów WIG-energii oraz WIG-banków. Wspomniane indeksy podskoczyły o odpowiednio 7,2 proc. i 5,1 proc.

Zielona fala przetoczyła się nie tylko przez warszawski parkiet. Po południu zyskiwały europejskie giełdy, za Atlantykiem również dominowały byki.