Na zakończenie dnia indeks Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0.2 proc., do 18,350.68 pkt, S&P 500 zyskał 0.3 proc., do 2,163.53 pkt., a technologiczny Nasdaq Composite zwyżkował o 0.43 proc. i wyniósł 5,159.74 pkt.

Cena ropy crude wzrosła w środę o 3 proc. do 40.84 dol za baryłkę. To pierwsza zwyżka od sześciu dni. Dzięki temu indeks obrazujący branżę na S&P wzrósł 1 proc. Ken Polcari, z O'Neil Securities przestrzega, że jeżeli ceny ropy ponownie spadną do 35 dol. za baryłkę zobaczymy znaczące spadki akcji.

Według najnowszych danych ADP zatrudnienie poza rolnictwem wzrosło w USA o 179 tysięcy osób, natomiast oczekiwania rynku wskazywały na 170 tys. Dane ADP wyprzedzają raport rządowego Biura Statystyk Rynku Pracy. Jeżeli dane okażą się dobre, może to wpłynąć na decyzję Fed o podwyżce stóp procentowych. Prezes Rezerwy Federalnej w Chicago Charles Evans poinformował, że podwyżka może nastąpić w tym roku, pomimo obaw o stan inflacji, która jest nadal poniżej 2 proc. celu wyznaczonego przez Fed.

Akcje spółek z sektora zdrowia pociągnęły w dół walory Biogen, spadające o 3,5 proc.

W ciągu ostatnich trzech sesji akcje sklepu dla rękodzielników Etsy wzrosły o 40 proc. Zwyżki zaczęły się już w poniedziałek, kiedy zyskały 17 proc., w środę zyskały 9.4 proc.

Analitycy z Wedbush oczekują, że firma pochwali się lepszymi od oczekiwań wynikami. Podnieśli cenę docelową dla papierów firmy do 13 dol. wobec 10 poprzednio, ale utrzymali rekomendację "neutralnie".