W środę stroną dominującą znów były niedźwiedzie. Inwestorzy w Warszawie zdążyli się już chyba do tego przyzwyczaić, bowiem na ostatnie osiem sesji siedem było spadkowych. W tym czasie indeks ten stracił około 4 proc. Wczorajsza sesja w Ameryce również nie ułożyła się po myśli kupujących. Dow Jones stracił 0,34 proc., a S&P 500 0,52 proc.

Na otwarciu dzisiejszej sesji WIG20 rósł o 0,15 proc., do 1788 pkt. Pół godziny później większą determinacją wykazywała się już strona podażowa. Indeks blue chips tracił 0,01 proc. Najbliższym wsparciem jest poziom 1750 pkt.

Na GPW festiwal wyników trwa w najlepsze. Przed sesją swoje rezultaty podał m.in. Pelion. CCC, Mercator Medical, Śnieżka, Duda. Największym powodzeniem inwestorów cieszą się akcje tej ostatniej spółki. Koncern mięsny w II kwartale tego roku zanotował 5,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 0,43 mln zł zysku rok wcześniej.

W dzisiejszym kalendarzu makro nie znajdziemy danych, które mogłyby wpłynąć na nastroje inwestorów. Rynek czeka już na piątkowe wystąpienie szefowej Fed. Liczy, że pojawią się na nim zapowiedzi dotycząc daty podwyżki stóp procentowych.