Reklama

Gwałtowna korekta po szalonych zwyżkach

Większość analityków nie spodziewa się, by silna przecena na rynkach akcji przekształciła się w bessę. Wyprzedaż musiała w końcu nastąpić, bo wcześniejszy wzrost był zbyt duży.

Aktualizacja: 06.02.2018 20:11 Publikacja: 06.02.2018 20:00

Gwałtowna korekta po szalonych zwyżkach

Foto: Adobe Stock

Jeśli jacyś inwestorzy mieli jeszcze wątpliwości, że na rynkach zaczęła się korekta, to już je stracili po wstrząsach, do których doszło w ostatnich dwóch dniach na rynkach. Amerykańskie indeksy giełdowe zaczęły wtorkową sesję od silnych spadków (Dow Jones Industrial tracił początkowo ponad 2 proc.), ale później lekko wyszły na plus.

W trakcie poniedziałkowej sesji indeks Dow Jones stracił 4,6 proc. (chwilowo był nawet 6,3 proc. na minusie), czyli blisko 1,2 tys. pkt. To był jego największy, liczony w punktach, spadek w historii.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Giełda
WIG20 robi krok w tył. sWIG80 powyżej 30 tys. pkt
Giełda
Mocne uderzenie popytu na starcie tygodnia w Warszawie
Giełda
Byki znów górą na GPW, ale niepewność pozostaje
Giełda
Insiderzy znów aktywni na krajowym parkiecie
Giełda
Jest odreagowanie na GPW. WIG20 w górę
Reklama
Reklama