Szalony rajd BlackRock

Larry Fink, prezes potężnej firmy finansowej BlackRock, został miliarderem, ale wraz z nim nieźle wzbogacili się także akcjonariusze tego kolosa.

Aktualizacja: 17.04.2018 11:59 Publikacja: 17.04.2018 11:55

Szalony rajd BlackRock

Foto: Bloomberg

Akcje tego towarzystwa funduszy inwestycyjnych od debiutu we wrześniu 1999 roku podrożały o ponad 3600 proc. To najlepszy wynik spośród 69 firm z subindeksu S&P500 Financials. Walory SVB Financial, plasującego się na drugiej pozycji, zyskały w tym czasie niespełna 2000 proc.

Fortuna Larry’ego Finka przekroczyła miliard dolarów, wskazuje Bloomberg Billionaires Index, na co składają się posiadane przez niego akcje, dywidendy, pieniądze ze sprzedaży akcji oraz zarobki, premie i inne świadczenia.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Giełda
WIG20 rysuje drugą czarną świecę
Giełda
Niejednoznaczne sygnały z rynku IPO
Giełda
Rajd i nowe rekordy krajowych indeksów zakończone realizacją zysków
Giełda
Dzień rekordów na GPW. WIG20 od początku roku zyskał już 30 proc.
Giełda
Na GPW znów wiosna