Ruszamy z trzecią w obecnym formacie edycją Parkiet Challenge, czyli gry giełdowej, w której udział może wziąć każdy, kto ma ukończone 18 lat. To kolejna okazja, by oswoić się z tajnikami inwestowania na giełdzie. Pierwszy etap rozpoczyna się 8 listopada i potrwa do 3 grudnia.

Rejestracja do Parkiet Challenge 2021 rozpocznie się 28 października, a więc już dziś. Od czwartku będzie można testować platformę, na której toczy się rozgrywka (pod adresem gra.parkiet.com), oraz zapoznać się z jej funkcjami.

Pierwszy etap, rozłożony na cztery tygodnie, potrwa od 8 listopada do 3 grudnia. Wyłonimy w tym czasie dziesięciu najlepszych uczestników, którzy wezmą udział w finale, zaplanowanym w połowie grudnia.

Zasady będą podobne jak poprzednio, a cała gra będzie się oczywiście opierać na realnych notowaniach z GPW. W etapie pierwszym inwestorzy będą mieli do dyspozycji spółki z WIG20 oraz mWIG40, natomiast w finale rywalizacja będzie toczyć się na rynku kontraktów terminowych.

Gra giełdowa to świetna okazja, by doświadczyć, jak działa rynek. – Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Fundacja GPW od lat rozwijają projekty edukacyjne. Formuła Parkiet Challenge wpisuje się w kierunek naszych działań. Dzięki takim przedsięwzięciom pokazujemy, w jaki sposób działa rynek kapitałowy, a w szczególności GPW, oraz jakie są jej mechanizmy – zaznacza Marek Dietl, prezes GPW.