WIG20 zakończył wtorkową sesję na poziomie 2472 pkt, wspinając się na poziomy widziane ostatnio na początku 2018 r. Warto zauważyć, że WIG20 TR, czyli indeks dużych spółek powiększony o dywidendy, w tym tygodniu wzbił się na najwyższe poziomy w historii. Za nami oczywiście również kolejne rekordy WIG – indeks szerokiego rynku finiszował w środę na poziomie niemal 74737 pkt.

W gronie dużych spółek na początku środowej sesji dominuje kolor czerwony, jednak spadki jak na razie nie są duże. Z kolei na czele dużej dwudziestki są LPP i Allegro. To ostatnie ma za sobą dzień sporej przeceny w związku z informacjami o decyzjach konkurencji na polskim rynku.

Atmosfera na większości europejskich rynków jest z rana podobna jak na GPW. Tuż pod kreską jest m.in. niemiecki DAX. W słabszych nastrojach kończyli sesję również inwestorzy na Wall Street. Nastroje znów psują informacje z chińskiego rynku nieruchomości.

Spokojnie jest dziś na rynku walut. Dolar kosztuje 3,96 zł, a euro 4,58 zł.

Oczy krajowych inwestorów będą skupione na rynku obligacji po tym, jak we wtorek rentowności papierów dziesięcioletnich dotarły do 2,69 proc.