Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 01.07.2019 09:43 Publikacja: 01.07.2019 09:41
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Poniedziałek wygląda bardzo obiecująco, jeśli chodzi o notowania dużych spółek. WIG20 otworzył się luką hossy, na poziomie około 2340 pkt. Okolice te były przeszkodą w poprzednim tygodniu. Dziś jednak kontynuacja wzrostów idzie jak z płatka. WIG20 zameldował się już nawet na poziomie 2363 pkt. Gdyby sesja zakończyła się w tym miejscu, można by mówić o odrobieniu wszystkich strat z przełomu kwietnia i maja oraz początku maja. W gronie blue chips rosną kursy wszystkich spółek. Aż cztery zyskują ponad 2 proc. Wśród nich są CCC, Santander, Cyfrowy Polsat oraz PGE. Na zielono rozpoczęły się sesje na większości europejskich parkietów. Podobnie jak WIG20 zachowuje się m.in. niemiecki DAX.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Odwrót inwestorów od europejskich rynków akcji szczególnie mocno odczuli posiadacze krajowych walorów.
Mimo przeceny z początku dnia, indeksy z GPW były w stanie wybronić się przed spadkami. WIG20 zakończył ostatecz...
Inwestorzy ucieszyli się z tego, że szef Fedu zasugerował wrześniowe cięcie stóp procentowych, więc indeks Dow J...
Do łask wróciły m. in. akcje banków, które najmocniej ucierpiały w wyniku piątkowej wyprzedaży, ale to nie one c...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Nie minęły trzy tygodnie od kiedy minister finansów zachęcał do inwestycji w polskie akcje nęcąc OKI, a już na i...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas