Aktualizacja: 08.07.2019 09:46 Publikacja: 08.07.2019 09:44
Foto: Bloomberg
W pierwszych minutach sesji WIG traci 0,13 proc., WIG20 niecałe 0,1 proc., ale indeksy mWIG40 i sWIG80 znowu wypadają lepiej i nieznacznie zyskują – odpowiednio o 0,2 proc. i 0,1 proc. Europejskie giełdy rozpoczęły notowania na nieznacznych plusach.
Z grona blue-chips negatywnie wyróżniają się Lotos (-1,8 proc., drugi dzień z rzędu wyraźnych spadków po poprzednich wzrostach napędzanych informacjami o fuzji z Orlenem) oraz PGE (-1 proc.). Zyskuje zaś mocno przeceniony Alior, jeden z najtańszych wskaźnikowo banków na GPW (+0,9 proc.), i JSW (+0,8 proc.). Na całym rynku najmocniej drożeją znowu Vistal (+13 proc.) oraz Prochem (+6 proc.). Najbardziej spadają Morizon, Impera i Prairie (-6 proc.).
Piątek na GPW stał pod znakiem rekordów. WIG20 ustanowił nowy rekord hossy., WIG, mWIG40 oraz sWIG80 ustanowiły...
WIG, mWIG40 oraz sWIG80 podczas czwartkowej sesji ustanowiły nowe historyczne rekordy. Na plusie, niemal przez c...
Po wczorajszych znacznych spadkach, ale i kontrze pod koniec sesji, w środę główne warszawskie indeksy rosną. Pu...
Choć na większości europejskich rynków jest dziś w miarę spokojnie, to na krajowych inwestorów najwyraźniej padł...
W pierwszym kwartale w Europie przeprowadzono więcej IPO niż rok temu. W statystykach mocno zaznaczyła się polsk...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas