Po wczorajszych rekordach, środowy handel indeksy amerykańskich giełd kończą w większości nad kreską. Na wtorkowym zamknięciu indeks Dow Jones przekroczył po raz pierwszy w historii poziom 18 tys. pkt.

W środę DJIA zakończył dzień wzrostem o 0,1 proc. do poziomu 18,030 pkt. a technologiczny Nasdaq wzrósł o 0.2 proc. do 4,773 pkt.. Lekkim spadkiem, 0,01 proc. do poziomu 2,082 pkt. zakończył handel indeks S&P500.

Inwestorom pomogły dane z gospodarki. Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu w USA spadła do 280 tys. z 289 tys. tydzień wcześniej - poinformował Departament Pracy USA. Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba nowych bezrobotnych wyniesie 290 tys.

Aż o 22,6 proc. wzrosły akcje Adamas Pharmaceuticals Inc po tym jak amerykańska agencja ds. żywności i lekarstw (FDA Food and Drug Administration) zaaprobowała lek wyprodukowany razem z Actavis Plc (+ 0.3 proc.) wspierający leczenie demencji.

W Azji japoński Nikkei Average zakończył dzień wzrostem o 1.2 proc., natomiast chiński Hang Seng Index zanotował skromny zysk w wysokości 0.1 proc. Większość giełd europejskich była dziś zamknięta. Z handlujących, brytyjski FTSE 100 zanotował niewielki wzrost (+0,2 proc.), a francuski CAC zniżkował o 0,4 proc.