Przez całą wtorkową sesję na warszawskim parkiecie więcej do powiedzenia mieli kupujący, bowiem WIG i WIG20 cały dzień świeciły na zielono. Wskaźnik grupujące największe warszawskie spółki zyskał 0,82 proc. i zatrzymał się na poziomie 1940 pkt. W ciągu dnia wzrosty były jeszcze większe. Przez chwilę indeks był nawet na poziomie 1950 pkt. Kupującym nie udało się jednak utrzymać tak dużej przewagi do zakończenia sesji. Warto zauważyć, że wczoraj WIG20 wyznaczył nowy szczyt i jest najwyżej od kwietnia. Również na Zachodzie więcej do powiedzenia mieli kupujący. Co przyniesie środowa sesja?

Indeks blue chips otworzył się na poziomie zbliżonym do wczorajszego zamknięcia. Po kilku minutach handlu większą determinacją wykazywali się już kupujący. Po 15 minutach notowań WIG20 zyskiwał 0,5 proc. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 1936 pkt. Celem byków jest natomiast szczyt z 30 marca (2000 pkt). Najlepiej prezentowały się akcje KGHM i Orange Polska. Najmocniej ciążyły z kolei spadki notowań mBanku i CCC.

Dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest dość pusty. Ze względu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia ciężko jest się spodziewać wzmożonej aktywności inwestorów.

Rano na rynku walutowym obserwujemy umocnienie się złotego względem głównych walut. Euro wyceniane jest na 4,40 zł, zaś dolar kosztuje 4,23 zł.