11 bit studios, Medicalgorithmics, Selvita, Unimot, Quercus TFI – to spółki z różnych branż, które kilka lat temu zadebiutowały na „małej giełdzie", osiągnęły duży sukces, przyniosły inwestorom krociowe zyski i przeniosły się na główny rynek. Z pomocą analityków i zarządzających wytypowaliśmy pięć spółek, które mogą pójść w ich ślady.

Adrian Kowollik, analityk East Value Research, uważa, że największy potencjał wzrostu notowań mają spółki z bardzo skalowalnymi modelami biznesu, czyli przede wszystkim producenci gier i oprogramowania oraz przedsiębiorstwa z branży biotechnologicznej i e-commerce. – Takich podmiotów jest na rynku NewConnect coraz więcej. Przykładem firm, którymi się zajmujemy, jest Arena.pl. Jest to spółka, która chce być alternatywą dla użytkowników niezadowolonych z usług Allegro.pl – mówi Kowollik.

Kamil Gaworecki, zarządzający Sniper FIZ, zwraca natomiast uwagę na spółkę Infoscan, której akcje od początku roku poszybowały w górę o około 260 proc. Firma posiada urządzenie do badania bezdechu sennego. Zarządzający liczy również na wyraźny wzrost wyników Fabryki Konstrukcji Drewnianych.

Krzysztof Radojewski, dyrektor działu analiz Noble Securities, duży potencjał widzi w Unified Factory, firmie będącej dostawcą technologii automatyzującej sprzedaż i obsługę klienta. – Unified Factory jest perspektywiczną spółką, która posiada ciekawą platformę CSA. Zarząd pracuje nad rozwojem i ulepszaniem oprogramowania oraz ekspansją zagraniczną – mówi Radojewski.