Kurs Dogecoin podskoczył do 0,05798 dol. według danych na stronie Coindesk z blockchain i kryptowalutami. Musk najpierw napisał na Twitterze „Doge", a następnie natychmiast dodał „Dogecoin to krypto ludu" i zamieścił mema z fotomontażem obejmującym jego zdjęcie i zdjęcie psa maskotki Dogecoin, na tle znanej sceny z Króla Lwa. Mem został opatrzony komentarzem "ur welcom" ("nie ma za co").

Elon Musk również usunął hashtag bitcoin ze swojego bio na Twitterze - informuje agencja Reutera.

Dzięki tweetom Muska jednostka kryptowaluty wyceniana jest obecnie na 0,057 dol., czyli o 75 proc. wyżej niż przed 24-godzinami.

Kurs kryptowaluty rośnie już od kilku dni dzięki akcji "grupy redditowej", która podbija kursy walorów niektórych spółek a także działa na rynku kryptowalut. Inwestorzy z forum Reddit/WallStreetBets najwyraźniej postawili sobie za cel by podbić kurs kryptowaluty do 1 dolara.

Dogecoin to kryptowaluta wymyślona przez inżynierów Billy'ego Markusa i Jacksona Palmera, którzy postanowili stworzyć system płatności, który jest natychmiastowy, łatwy i wolny od tradycyjnych opłat bankowych. Logo Dogecoin przedstawia twarz psa Shiba Inu z popularnego memu „Doge". Musk już w 2019 roku pisał, że dogecoin to jego „ulubiona kryptowaluta".

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ