Firma Meitu notowana jest na giełdzie w Hongkongu, a jej kapitalizacja przekracza 1,4 mld USD. Spółka poinformowała, że kupiła ethereum wartości 22,1 mln USD i bitcoiny o wartości 17,9 mln USD. Dzięki temu Meitu dołączyło do innych firm, takich jak Tesla, czy Square, które lokują nadwyżki finansowe w cyfrowe aktywa. Jednak chiński producent aplikacji wydaje się być pierwszą dużą firmą, która kupiła etherereum. Ta druga pod względem wartości rynkowej kryptowaluta może pochwalić się wyższą stopą zwrotu niż bitcoin. Tylko w tym roku jej notowania wzrosły o 130 proc., a przez ostatni rok o 740 proc. W przypadku bitcoina jest to odpowiednio 70 proc. i 530 proc.

Jednak dokonane inwestycje są dopiero początkiem. W sumie firma chce kupić cyfrowe waluty za 100 mln USD.

„Rada uważa, że kryptowaluty mają wystarczająco duży potencjał do wzrostu wartości, a alokacja części kapitału w kryptowaluty może również służyć jako dywersyfikacja w celu ochrony wartości gotówki, która podlega presji deprecjacyjnej z powodu agresywnego wzrostu podaży pieniądza przez działania banków centralnych na całym świecie” – stwierdziła spółka w świadczeniu. Firma dodała, że ma wizję i determinację, by stać się częścią ewolucji technologicznej i tym samym przygotowuje się do wejścia w branżę blockchain.

Inwestycja Meitu nie jest jednak duża biorąc pod uwagę zakupy Tesli. Przypomnijmy, że w lutym producent elektrycznych samochodów zainwestował 1,5 mld USD w bitcoiny i zasygnalizował zamiar przyjęcia kryptowaluty jako formy płatności. Informacja o inwestycji w cyfrową walutę przez jedną z największych firm na świecie, spowodowała, że bitcoin zdrożał do rekordowego poziomu około 57,5 tys. USD. Obecnie cena waha się wokół 50 tys. USD.