Konserwatywny klient, który nie chce lub nie może wykonywać operacji bankowych przez Internet, powinien poszukać konta dla siebie w ofercie Banku BISE, Getin Banku, Dominet Banku, Lukas Banku, Banku Pocztowego czy Euro Banku; ten ostatni w ogóle nie daje dostępu do konta przez Internet, więc nastawia się na zwolenników tradycyjnej bankowości.

Oferta tych banków jest niedroga. We wszystkich bez prowizji można wpłacać i podejmować gotówkę w okienku. Poza tym instytucje te proponują często dodatkowe usługi.

Na przykład Dominet Bank dodaje do konta Pogoda pakiet assistance. Dzięki niemu klient może liczyć na bezpłatną wizytę lekarza i pielęgniarki dwa razy w roku, na dostawę leków, sprzętu medycznego czy na informacje dotyczące zasiłków emerytalnych, rentowych, chorobowych.

Szeroki pakiet ubezpieczeń przygotował też Lukas Bank dla posiadaczy kont Wygodnych. Z kolei Bank Pocztowy oferuje konto Nestor, w ramach którego możliwa jest dostawa gotówki do domu, a rachunek można założyć za pośrednictwem listonosza.

Oczywiście nie tylko wymienione wyżej banki są warte zainteresowania. Większość instytucji nie zmusza klientów do kontaktowania się z nimi przez telefon czy Internet. Zdalny dostęp jest na ogół dodatkową opcją, której nie trzeba uruchamiać. Osoby nieużywające komputera wykonują wszystkie operacje tradycyjnie w placówce. Zazwyczaj jednak płacą na przykład za przelewy drożej, niż gdyby zlecali je w Internecie. Bo banki starają się zniechęcać polityką cenową do kosztownej, z ich punktu widzenia, obsługi w okienku.

Najlepsze konta osobiste dla zwolenników tradycyjnej bankowości