Reklama

MFW nie opuści Ukrainy. Nawet w wypadku stanu wojennego

Nawet w wypadku wprowadzenia na Ukrainie stanu wojennego, Międzynarodowy Fundusz Walutowy będzie dalej pomagał krajowi.

Aktualizacja: 26.11.2018 12:16 Publikacja: 26.11.2018 10:48

MFW nie opuści Ukrainy. Nawet w wypadku stanu wojennego

Foto: 123rf.com

„U MFW nie ma formalnego zakazu prawnego współpracy w państwami znajdującymi się w takiej (jak Ukraina-red) sytuacji" - powiedział agencji Unian przedstawiciel MFW, powołując się na oficjalne dokumenty funduszu.

Przypomniał, że instytucja współpracuje z wieloma krajami, na terytorium których mają miejsce konflikty zbrojne. Niedawno na tle incydentów na Morzu Azowskim (zablokowanie przez Rosję Zalewu Kerczeńskiego dla statków ukraińskich płynących na Morze Azowskie), minister finansów Ukrainy Oksana Makarowa oświadczyła, że Kijów realizuje wszystkie ustalenia umowy z MFW. Potrzebne jest to, by wystartował nowy 14-miesięczny program stand-by, zakładający pomoc Ukrainie kwotą 3,9 mld dol.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Finanse
Sąd ogłosił upadłość spółki Cinkciarz.pl. Co z pieniędzmi tysięcy klientów?
Materiał Promocyjny
UltraGrip Performance 3 wyznacza nowy standard w swojej klasie
Finanse
Samsung Pay wchodzi do Polski. Cel: milion użytkowników w rok
Finanse
Wojna o mobilne płatności. Samsung rzuca wyzwanie Blikowi
Finanse
Klienci Cinkciarza szykują pozew zbiorowy. Żądają dostępu do swoich kont
Materiał Promocyjny
Raport o polskim rynku dostaw poza domem
Finanse
Ceny złota i srebra spadają. Rynek czeka na decyzję USA o cłach
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Reklama
Reklama