- Planowane dołączenie Filipa Paszke do rady nadzorczej spółki to dla nas duża nobilitacja i sygnał, że rozwijamy się w dobrym kierunku. Bardzo liczymy na to, że swoim wieloletnim, popartym sukcesami doświadczeniem na rynku kapitałowym Filip Paszke wesprze nas z poziomu organu doradczego, jakim jest także rada nadzorcza, w realizacji strategii. W szczególności cenne jest dla nas jego doświadczenie na rynku akcji i w szeroko pojętej działalności ECM (equity capital markets), ponieważ jednym z elementów naszej strategii jest zwiększenie ekspozycji na ten segment rynku. Wierzymy, że zwiększenie ekspozycji na rynek akcji będzie doskonałym uzupełnieniem naszej obecnej oferty i spotka się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony obecnych, a także pozwoli dotrzeć z naszymi rozwiązaniami do nowych klientów – wskazuje Mateusz Walczak, prezes NWAI DM.

- NWAI jest domem maklerskim o ugruntowanej pozycji rynkowej. Spółka realizuje, w mojej opinii uzasadnioną i atrakcyjną biznesowo strategię, w myśl której ma ambicje stać się jednym z wiodących banków inwestycyjnych w regionie CEE do 2030 roku. Zwiększanie ekspozycji na rynek akcji i budowa kompetencji w segmencie ECM jest uzupełnieniem obecnej oferty NWAI o perspektywiczny segment rynku i jednym z ważnych punktów realizowanej strategii. Jest mi bardzo miło, że otrzymałem propozycję zasiadania w radzie nadzorczej NWAI. Mam nadzieję, że akcjonariusze poprą moją kandydaturę i w efekcie moje doświadczenie zawodowe okaże się przydatne dla NWAI – podkreśla Filip Paszke.

Sierpniowe walne zgromadzenie będzie także decydować o emisji do 194 tys. akcji z pozbawienie prawa poboru. Cena minimalna ma wynosić 50 zł. Celem jest zwiększenie kapitałowej NWAI, w związku z rosnącą skalą działalności spółki i realizacją strategii.