Reklama

Nie dla każdego umowa i świadczenie

Rzecznik ostrzega przed niepotrzebnymi polisami
Najtrudniej seniorom kupić ubezpieczenie na życie i zdrowotne

Najtrudniej seniorom kupić ubezpieczenie na życie i zdrowotne

Foto: materiały prasowe

W Polsce żyje ponad 7 mln osób w wieku 65+. Do 2050 r. liczba ta wzrośnie do prawie 15 mln. Starszych osób szybko przybywa, ale oferta ubezpieczycieli dla tej grupy jest skromna.

Najtrudniej seniorom kupić ubezpieczenie na życie i zdrowotne. Wraz z wiekiem rośnie ryzyko ubezpieczeniowe i towarzystwa niechętnie zgadzają się na objęcie ochroną osób starszych. Częste są zastrzeżenia, że polisę na życie można kupić tylko przed ukończeniem określonego wieku (np. 60 lat) i umowa nie może trwać dłużej niż do osiągnięcia np. 67 lat.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT w rocznej subskrypcji RP.PL!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji i ciesz się dwoma dostępami do najbardziej zaufanych źródeł informacji z kraju i świata.

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu RP.PL, PRO.RP.PL oraz e-Prenumeraty „Rzeczpospolita" w pakiecie z The New York Times na 12 miesięcy.

Kliknij i poznaj szczegóły.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama