Operator supermarketów zatrudnił bank Morgan Stanley do zajęcia się sprzedażą, która ma ruszyć po sezonie letnim. Carrefour nawiązał kontakty z pewną liczbą potencjalnych nabywców, także z firmami private equity, aby zorientować się, czy są zainteresowane.

Największa w Europie sieć handlu podała w czerwcu, że zaczęła rozważać konsolidację. cesje albo łączenie swych zagranicznych filii, ale zaprzeczyła, że postanowiła sprzedawać jakiekolwiek aktywa. W grudniu Francuzi kupili od Asia's Dairy Farm sieć sklepów spożywczych Wellcome Taiwan stając się drugim uczestnikiem tego rynku. Transakcja za 97 mln euro objęła kupno 224 sklepów i magazynu.

W I półroczu Carrefour osiągnął na Tajwanie obroty netto 1,26 mld euro, o 13 proc. więcej przy stałym kursie walutowym. Kupione niedawno sklepy Wellcome wypadły znacznie lepiej od oczekiwań. Francuzi rozwijali w ostatnich latach działalność na Tajwanie, a w 2019 r. wycofali się z bardzo konkurencyjnego rynku w Chinach, sprzedali 80 proc. deficytowej działalności sieci z elektroniką użytkową Suning.com.