410 mln franków

byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, 360 mln przywódcy Libii Muammara Kaddafiego i 60 mln należących do b. prezydenta Tunezji Zine al Abidine Ben Alego zidentyfikowano na kontach w bankach szwajcarskich i zablokowano – ogłosił rzecznik szwajcarskiego MSZ Lars Knuchel.

93 proc.

wynosi przeciętna punktualność pociągów Deutsche Bahn – oświadczył rzecznik niemieckiej kolei, reagując na opracowanie fundacji Stiftung Warentest, która po ośmiomiesięcznej obserwacji stwierdziła, że 33 proc. składów dalekobieżnych i 15 proc. regionalnych nie przestrzega rozkładu. Jakość podróży poprawi się od grudnia, gdy DB zacznie eksploatować 16 nowych składów ICE 3.

12 limuzyn Lamborghini

użyto do przewiezienia do rezerwatu Inkwenkwezi Private Game Reserve na uroczystość ślubną Duduzile (28 lat), córki prezydenta RPA Jacoba Zumy, z biznesmenem Lonwabo Sambudia (31) rodzin obojga. Rezerwat słynie na świecie z afrykańskiej wielkiej piątki zwierząt (słoń, nosorożec, lew, bawół, lampart), luksusowych warunków zakwaterowania, licznych atrakcji (safari, wspinaczki, jazda konno, quadami, rowerami, spływ). Jest też miejscem romantycznych ślubów.

1,27 euro/kg

wynosi w Niemczech cena skupu krabów z Morza Północnego. Dramatyczny spadek cen spowodował, że właścicielom 400 kutrów z Niemiec, Danii i Holandii nie opłaca się wypływać z portów.