Reklama

Zarząd KPN ocenił ofertę America Movil za niską

Aktualizacja: 10.05.2012 10:31 Publikacja: 09.05.2012 17:06

America Movil, kontrolowana przez Carlosa Slima ogłosiła, że chce zwiększyć zaangażowanie w holenderskim KPN do 28 proc. i zaproponowała 8 euro za każdą akcję brakującą do realizacji tego celu. W sumie miałaby wyłożyć  2,6 mld euro, czyli blisko 11 mld zł.

Zarząd KPN (telekom jest m.in. właścicielem spółki e-Plus rozwijającej usługi LTE w Niemczech), przyznał, że otrzymał „informację prasową", w której meksykańska grupa wyjaśnia swój cel. Ocenił jednak proponowaną cenę za akcję KPN za zbyt niską. Zapewnił jednocześnie, że dokładniej zbada intencje America Movil i że w tym samym czasie będzie badał inne możliwości strategicznego rozwoju.

Holendrzy podali, że zatrudnili do tego procesu firmy doradcze.

Analitycy, z którymi rozmawiała agencja Bloomberg, przyznają, że Slim „lubi tanie zakupy", a akcje KPN należą do najtańszych na tle innych europejskich telekomów.

America Movil ma obecnie blisko 5-proc. pakiet akcji holenderskiej grupy. Jeśli Slimowi uda się przejąć KPN będzie to jego największa inwestycja poza Ameryką Łacińską i pierwsza duża w Europie. Inwestor próbował wcześniej wejść na rynek włoski i hiszpański. Deklarował także zainteresowanie przejęciem Polkomtela, operatora sieci Plus, ale ostatecznie oferty nie złożył.

Reklama
Reklama

Według ówczesnych medialnych pogłosek Slim mógłby zostać partnerem Zygmunta Solorza-Żaka w tym przedsięwzięciu. Biznesmen do tej pory nie potwierdził, że planuje podjęcie takiej kooperacji.

Ekonomia
Jak dzięki inżynierom z Łodzi poleciał najszybszy helikopter świata
Ekonomia
Model monopolu państwowego nie sprawdził się w żadnym kraju Unii Europejskiej
Ekonomia
Świętujący swe 60-lecie PONAR Wadowice zaczyna dwa duże, nowe przedsięwzięcia
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Ekonomia
Zakończył się BraveCamp – tygodniowa akademia przedsiębiorczości dla młodych innowatorów
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama