Akcje France Telecom traciły 4,5 proc., Bouygues Telecom 3 proc., a Vivendi 2,1 proc.

Prezes SFR, Stephane Roussel powiedział też dziennikowi „Le Parisien", że ceny usług łączności bezprzewodowej zmalały zbyt mocno, co zagraża zatrudnieniu i inwestycjom. Obecną wojnę cenową wywołało wejście rok temu na rynek czwartego operatora, francuskiej taniej marki Free Mobile z grupy Iliad.

Nowa obniżka cen zapowiedziana przez SFR wywołuje obawy o nowej wojnie cenowej i erozji marży – stwierdził jeden z paryskich analityków rynkowych, ale zauważył, że ostatnio walory operatorów zyskiwały.

Stephane Roussel spodziewa się trudnego rynku w ciągu18 miesięcy i dalszych obniżek cen usług. My również – stwierdzili analitycy z banku Espirito Santo. Dodali jednak, że uwzględnili to już w swoich rekomendacjach. Z kolei bank JP Morgan podwyższył cenę docelową France Telecom z 8,4 do 8,6 euro, ale uznał ją za „niedoważoną".

Wcześniej rząd zdementował informację biuletynu „Lettre de l'Expansion", że szef FT, S. Richard, pokieruje grupą usług komunalnych Veolia, a jego miejsce zajmie Anne Lauvergeon, szefowa Arevy w latach2001-11.