Reklama
Rozwiń
Reklama

Wyniki BlackBerry w I kwartale 2015: przychody spadają wolniej

Publikacja: 23.06.2015 13:53

658 mln dol. wyniosły w I kw. nowego roku obrachunkowego (czyli do końca maja br.) przychody BlackBerry, producenta niegdyś kultowych telefonów z pocztą elektroniczną dla biznesmenów. Sprzedaż urządzeń końcowych odpowiada nadal za około 40 proc. obrotów BlackBerry. Jak podaje w I kw. swojego roku obrachunkowego sprzedała 1,1 mln smartfonów za średnio 240 dol. za sztukę.

Ogółem wpływy firmy były tym samy tylko nieco niższe (o 2 mln dol.) niż w IV kw. ub.r, ale spadek wobec analogicznego okresu rok wcześniej jest gigantyczny (o blisko 32 proc.). Największe spadki przychodów Kanadyjczycy notują w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Z 414 mln dol. zostało im w omawianym okresie 245 mln dol.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Ekonomia
Świętujący swe 60-lecie PONAR Wadowice zaczyna dwa duże, nowe przedsięwzięcia
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Ekonomia
Zakończył się BraveCamp – tygodniowa akademia przedsiębiorczości dla młodych innowatorów
Ekonomia
Polska dekada innowacji: z akwarium na bezkresne morze
Ekonomia
Dzięki BraveCampowi uczelnie budują przestrzeń do innowacji
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Ekonomia
Polskie MŚP ciągle z potencjałem
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama