Reklama

Jak ustrzec się przed koronawirusem? Bary bardziej niebezpieczne niż zakupy czy komunikacja

Nowe badanie, przeprowadzone przez amerykańskich naukowców, wykazało, że odwiedzanie barów i restauracji znacznie bardziej naraża na infekcję koronawirusem, niż chodzenie na zakupy, praca w biurze lub korzystanie z transportu publicznego.

Aktualizacja: 10.09.2020 21:07 Publikacja: 10.09.2020 20:44

Jak ustrzec się przed koronawirusem? Bary bardziej niebezpieczne niż zakupy czy komunikacja

Foto: AFP

qm

Agencja AFP, relacjonując wyniki badań, podkreśla, że już wcześniej podejrzewano taką zależność, ale do tej pory brakowało naukowych dowodów, wskazujących poziomy ryzyka infekcji przy różnych aktywnościach społecznych.

Raport Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) nie jest doskonały, zaznacza agencja AFP, ponieważ nie można definitywnie stwierdzić, gdzie dochodziło do zakażeń w badanych przypadkach. Przedstawiciele CDC oparli się bowiem na ankietach, wypełnianych przez osoby, które w lipcu przechodziły testy na koronawirusa w 11 amerykańskich szpitalach. Ogółem w badaniu uczestniczyło około 300 osób, z których połowa uzyskała wynik dodatni, a druga połowa negatywny.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Leki i terapie
„Historyczna” lista refundacyjna. 50 nowych terapii dla pacjentów
Leki i terapie
Popularny lek na otyłość a ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Leki i terapie
Leczymy 300 tys. pacjentów za 11 mld złotych
Leki i terapie
Wiceprezeska Bayer: „Firmy nie mają elastyczności cenowej”
Reklama
Reklama