Komentując spadek liczby dobowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w ostatnich dniach zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i minister zdrowia Adam Niedzielski przestrzegali przed potencjalną trzecią falą epidemii koronawirusa w Polsce, która mogłaby dotknąć nasz kraj w lutym i nałożyć się na szczyt sezonu grypowego w Polsce.

W listopadzie zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę było niemal trzykrotnie mniej niż wykrytych zakażeń koronawirusem.

Między 1 a 7 listopada w Polsce wykryto 68 487 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Z powodu zachorowania lub podejrzenia zachorowania na grypę do szpitali skierowano 117 osób.

Między 8 a 15 listopada w Polsce wykryto 56 498 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Z powodu zachorowania lub podejrzenia zachorowania na grypę do szpitali skierowano 100 osób.

Między 16 a 22 listopada w Polsce wykryto 56 549 zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. Z powodu zachorowania lub podejrzenia zachorowania na grypę do szpitali skierowano 112 osób.

Między 1 a 22 listopada nie stwierdzono w Polsce żadnego zgonu u osoby chorej na grypę lub osoby, u której wykryto podejrzenie zachorowania na grypę.

Ubiegłej zimy szczyt sezonu grypowego przypadł w okresie od końca stycznia do pierwszego tygodnia marca, gdy w ciągu tygodnia wykrywano ok. 200 tysięcy zachorowań na grypę i podejrzeń zachorowań na grypę.

Między 23 stycznia 2020 roku a 7 marca do szpitali trafiło 8 455 osób chorych na grypę lub z podejrzeniem grypy. Zmarło 35 osób chorych na grypę lub u których podejrzewano grypę.

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Konkurs dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ