fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Państwo robi dwie wyceny światłowodowego ringu

123RF
Dwa państwowe podmioty oszacują wartość sieci Hawe Telekom, kontrolowanej niegdyś przez skazanego za udział w aferze podsłuchowej Marka Falentę - dowiaduje się „Rzeczpospolita”. Niewykluczone, że zbliżają się zmiany właścicielskie w światłowodowej firmie.

Państwowa Agencja Rozwoju Przemysłu, która jest największym wierzycielem Hawe Telekom (ponad 80 mln zł), w rozmowie z nami odcięła się od tego tematu. Paweł Paluchowski, prezes Hawe Telekom, zapewnił, że nie wie nic o zleceniu nowej wyceny spółki. 

Hawe Telekom powstało w 1990 r., jest obecnie spółką w restrukturyzacji. W ubiegłym roku sąd umorzył postępowanie sanacyjne, ale w drugiej instancji decyzja ta została podważona.

Do Hawe Telekom należy światłowodowy ringu o długości 4 tys. km. Korzystają z niego inni operatorzy hurtowi i detaliczni. 100 proc. udziałów Hawe Telekom należy do notowanego na GPW Mediatela, a ten do Hawe S.A. 

Inwestorzy giełdowi wyceniają Mediatel na około 97 mln zł. Brakuje jednak danych o jej wynikach finansowych. Ostatnie sprawozdanie dotyczy I kwartału 2018 r.

Więcej we wtorkowym wydaniu „Rzeczpospolitej”. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA