Szerszy zakres usług można zapewnić sobie za te same pieniądze. Potwierdzeniem tego jest inteligentna platforma CCTV oferowana przez Konsalnet. Gwarantuje ona wyższy poziom bezpieczeństwa i skuteczności ochrony. Intruzi w konfrontacji z nowoczesną technologią stoją na straconej pozycji. Klient otrzymuje po zdarzeniach materiał dowodowy wysokiej jakości. Jednak lista zalet korzystania z iCCTV jest znacznie dłuższa. Rozwiązania przydają się m.in. w sklepach, od tych niewielkich po wielkopowierzchniowe. Również w miejscach składowania towarów o wysokiej wartości na terenie zewnętrznym.

 

Intruz w smartfonie

Postęp technologiczny stwarza nowe możliwości w zakresie ochrony mienia i osób. Kompleksowe rozwiązania, dostosowane do potrzeb konkretnych grup odbiorców, cieszą się coraz większą popularnością. Tradycyjna telewizja przemysłowa już nie wystarcza wielu klientom. Nie jest ona tak użyteczna i zarazem niezawodna jak inteligentna platforma CCTV. Nieunikniony jest proces stopniowego zastępowania analogowych systemów obserwacyjnych przez nowsze rozwiązania. One umożliwiają zdobywanie danych, które zwiększają efektywność biznesu, m.in. w handlu.

W nim niezwykle przydatna okazuje się funkcja automatycznego wykrywania intruza w zakazanych strefach. Dzięki niej ochrona staje się bardziej szczelna i zoptymalizowana. Ponadto inteligentna platforma CCTV zapewnia uzyskanie pełnego nadzoru nad rodzajem ruchu (np. osobowego, samochodowego) oraz zapobiega niepożądanym sytuacjom (np. wypadek w miejscu pracy).

Funkcja kompresji wideo umożliwia podłączenie do iCCTV obrazu z kamer z miejsc, w których nie są dostępne stałe łącza internetowe. To rozwiązanie nie tylko pozwala na ograniczenie kosztów transmisji, ale też na podniesienie standardu monitoringu w firmie. Dostęp do podglądu kamer może odbywać się nawet ze smartfona.

 

Bezpieczniej i sprawniej

W handlu olbrzymie znaczenie odgrywa czas dostaw. Tradycyjna telewizja przemysłowa dokładnie go zarejestruje. Z kolei inteligentna platforma CCTV pozwala go skrócić dzięki zastosowaniu funkcji rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Aby z niej skorzystać, wystarczy postawić na zintegrowanie iCCTV z systemem awizacji pojazdów. W efekcie użytkownik uzyskuje natychmiastową informację, czy dany samochód jest uprawniony do wjazdu na teren obiektu. To rozwiązanie służy też lepszej ochronie.

Autopromocja
#NowaRp.pl

Znacznie więcej niż wiedza

ZAPRENUMERUJ

Tradycyjna telewizja przemysłowa ułatwia złapanie złodzieja w obiekcie handlowym. Inteligentna platforma CCTV umożliwia wcześniejszą reakcję dzięki funkcji rozpoznawania twarzy. Połączenie z bazą danych pozwala na natychmiastowe zidentyfikowanie podejrzanej osoby. Dla pracodawcy oznacza to nie tylko uszczelnienie kontroli dostępu do obiektu handlowego, ale również daje dodatkową wiedzę na temat obecności pracownika w pracy. System kontroluje też czas otwarcia punktu wraz z personaliami. 

Usprawnienie dla handlu stanowi też funkcja znikającego przedmiotu. Użytkownik uzyskuje informacje dotyczące ruchu towarowego w sklepie i magazynie. Dzięki danym z inteligentnej platformy CCTV istnieje opcja udoskonalenia procesu dostaw. Dodatkowe korzyści zapewnia funkcja pojawiającego się przedmiotu.

Dla wielu firm handlowych czy zarządców galerii handlowych znaczenie odgrywa zliczanie osób. Dzięki niemu można bardzo precyzyjnie określić potoki na terenie danego obiektu, a także zoptymalizować systemy budynkowe do natężenia ruchu. To narzędzie ma dodatkową wartość dla zarządców obiektów. Dzięki niemu są w stanie zaproponować najemcom bardziej efektywną reklamę. To pozwala również na zredukowanie kosztów klimatyzacji.