Aukcja rozpoczęła się 6 grudnia a zakończy 13 grudnia. Licytować można tylko przez internet.

Na sprzedaż wystawiono w sumie 25 przedmiotów, m.in.: okrągłe, uszkodzone okulary przeciwsłoneczne należące do Johna Lennona, przechowywane przez byłego kierowcę Beatlesów (wycenione na 6-8 tys. funtów), taśma demo z 1962 roku odrzucona przez Decca Records (wyceniona na 50-70 tys. funtów), kierownica z samochodu Jaguar Mark 1 należącego do George'a Harrisona (wyceniona na 600- 800 funtów) oraz jego gitara marki (wyceniona na 40-60 tys. funtów). Na sprzedaż jest też zdjęcie zespołu z podpisami wszystkich czterech Beatlesów (4-6 tys. funtów) oraz kilka koszul należących do Ringo Starra - każda wyceniona na 3-5 tys. funtów oraz kolorowy naszyjnik należący do Harrisona, wyceniony na 1 - 1,5 tys. funtów.

Na taśmie jest 15 piosenek, m.in.: "Money," "The Sheik of Araby," "Like Dreamers Do," "Three Cool Cats," i "September in the Rain." Decca Records nie była przekonana do nowego, nieznanego wtedy zespołu i zgodziła się na wydanie ich płyty o ile sami zapłacą za jej produkcję. Na to nie zgodzili się The Beatles i ich manager Brian Epstein. W 1963 roku ich pierwszą płytę wydało EMI Records.

Wszystkie przedmioty na aukcji należały do członków zespołu The Beatles i pochodzą gównie z domów, w których mieszkali muzycy.