Reklama

Komitet inwestorów w PGG został rozwiązany

Spółki, które wyłożyły miliardy złotych na ratowanie węglowego giganta, straciły ważne narzędzie kontrolne – dowiedziała się „Rzeczpospolita".
Komitet inwestorów w PGG został rozwiązany

Foto: Adobe Stock

W komitecie inwestorów, który działał w Polskiej Grupie Górniczej, swoich przedstawicieli mieli wszyscy akcjonariusze tej spółki. Firmy te – głównie koncerny energetyczne – w latach 2016–2017 wyłożyły w sumie 3,4 mld zł na dokapitalizowanie PGG, ratując tym samym śląskie kopalnie przed finansową katastrofą. Komitet był narzędziem inwestorów do śledzenia sytuacji w węglowej spółce, zadawania pytań, kontroli realizacji biznesplanu spółki. Jak dowiedział się „Parkiet", komitet został jednak rozwiązany. Z nieoficjalnych informacji wynika, że za takim rozwiązaniem od dawna opowiadał się wiceminister energii ds. górnictwa Grzegorz Tobiszowski.

Pozostało jeszcze 83% artykułu

Ostatnia szansa na dostęp do NYT!

Skorzystaj z ostatnich kodów dostępu do The New York Times w ramach dowolnej rocznej subskrypcji "Rzeczpospolitej".

Oprócz rzetelnego i obiektywnego źródła najważniejszych informacji z Polski zyskujesz roczny dostęp do The New York Times w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama